תהיה מציאותי. תחלום.
עקבו אחרינו
  • מטרתינו לסייע לתלמידים להגיע לתעודת בגרות איכותית

    שתאפשר להמשיך בלימודים אקדמיים בעיקר בתחומי הנדסה ומדע

מטרת התכנית

מטרתה של תכנית "קדם עתידים" היא לסייע לתלמידים בחטיבות הביניים והחטיבות העליונות של מערכת החינוך להגיע לתעודת בגרות איכותית שתאפשר להם להמשיך בלימודים אקדמיים בעיקר בתחומי ההנדסה והמדעים המדויקים, תוך פיתוח מיומנויות וכישורים אישיים המחזקים את תחושת המסוגלות העצמית ותורמים לגיבוש תמונת עתיד משמעותית, כזו התורמת לתעשייה ולמחקר בישראל. בוגרי התכנית מהווים חלק מרכזי בתשתית האנושית לתכנית הקצונה האקדמית של עתידים בצה"ל.

השותפים

תכנית "קדם עתידים" הינה תכנית בה שותפים עמותת "ידידי עתידים" (ע"ר) ומשרד החינוך האגף למחוננים ולמצטיינים. התכנית מופעלת בבתי הספר על ידי מפעילים פדגוגיים אשר מלווים את התכנית על כל מרכיביה, תוך התאמה לצרכים של כל בית ספר.

קהל היעד

קהל היעד של התכנית הינו תלמידים המתגוררים ביישובי הפריפריה לאור קריטריונים שאושרו בוועדת ההיגוי של תכנית קדם עתידים, להלן: יישובים ומועצות אזוריות העומדים במדד פריפריאליות 1-4 כולל וגם במדד סוציו אקונומי 1-6 של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. יישובים ומועצות אזוריות העומדים במדד פריפריאליות 5-6 כולל וגם במדד סוציו אקונומי 1-4 של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. ביישובים הנ"ל בהם מתגוררים מעל 200,000 תושבים, תכנית "קדם עתידים" פועלת בבתי הספר שמדד הטיפוח שלהם הוא 5.5 ומעלה. תכנית "קדם עתידים" פועלת בקרב אוכלוסיות המתגייסות לצה"ל.

המתודולוגיה

התכנית הינה תכנית תוספתית בבתי הספר אשר מציעה מעטפת שלמה למשתתפיה:

  • חיזוק לימודי במקצועות הליבה: מתמטיקה, אנגלית, מדעים, שפה
  • חיזוק תחושת המסוגלות האישית ופיתוח מיומנויות אישיות על ידי סדנאות ופעילויות העצמה.
  • הגברת המוטיבציה של תלמידי התכנית ללימודים גבוהים וקריירה מדעית טכנולוגית על ידי חשיפה מתמשכת ומעמיקה למוסדות להשכלה גבוהה ולעולם התעשייה, בדגש על חיזוק הזיקה למקום מגוריהם וקידום הקהילה בה הם חיים.
  • הכוונה לשירות צבאי משמעותי התואם ליכולות הלימודיות של התלמידים על ידי חשיפה למסלולי העתודה האקדמית של "עתידים" בצבא וליווי ההכנה לצו הראשון, ההיבחנות במבחן הפסיכומטרי והרישום לעתודה.

דמות הבוגר

בוגרי התכנית יהיו תלמידים מצטיינים ברמה הארצית וזכאים לתעודת בגרות איכותית כללית עם הצטיינות באנגלית, במתמטיקה ובמדעים. הבוגרים יהיו בעלי תמונת עתיד הכוללת שאיפה להתקבל למוסדות אקדמיים מובילים בפקולטות להנדסה ולמדעים מדויקים ולמסלולי עתידים בצה"ל. מעבר להישגים לימודיים, אנו מצפים מבוגרי התכנית שיהיו בעלי מודעות ומחויבות לערכי מצוינות והצטיינות: סקרנים, נחושים, מתמידים, עצמאים ובעלי חשיבה ביקורתית ויכולת ללמוד ולהתפתח באופן מתמיד. הבוגרים יהוו דוגמא אישית לתלמידים הצעירים בתכנית והם יהיו בעלי תחושה של מחויבות אישית לקהילה אליה הם משתייכים ולמדינה.

קראו עוד על תוכניות נוספות
אזור, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + z